دندانپزشکی بیهوشی

دندانپزشکی بیهوشی

بیهوشی در دندانپزشکی یک شیوه کنترل استرس و رفلکس با دارو است . بیهوشی باعث شده است که افراد زیادی که در روزگار نه چندان دور از دریافت خدمات عادی دندانپزشکی محروم بوده اند ، بتوانند کابوس ترس یا رفلکس خود را پشت سر بگذارند . بعضی از مراجعین به مراکز و مطب های دندانپزشکی امکان دریافت خدمات روتین درمانی دندانپزشکی را ندارند . ترس از دندانپزشکی (فوبیا ) ، رفلکس گگ (حالت تهوع غیر قابل کنترل) و عوامل بسیار زیاد دیگری وجود دارد که بهتر است از دندانپزشکی با بیهوشی استفاده کنند.

ترس از دندانپزشکی واژه نام آشنایی برای اکثریت ماست . متاسفانه بیهوشی نیز واژه خوشایندی برای افراد نیست و وقتی بحث درمان دندانپزشکی کسانی که فوبیای دندانپزشکی دارند مطرح میگردد ، خودش یک دلهره و ترس جدید به همراه می اورد . ترس از دندان‌پزشکی یکی از رایج‌ترین انواع فوبیا (یا‌‌ همان ترس‌های مرضی) در سراسر دنیا است که ممکن است  درجات مختلفی از خفیف تا بسیار شدید داشته باشد. گاهی اوقات شدت این ترس در حدی زیاد می‌‌شود که در شرایط عادی نمی‌توان بیمار را درمان کرد و بحث بیهوشی در دندانپزشکی مطرح میگردد خوشبختانه بیهوشی در دندانپزشکی یک تفاوت مهم دارد . آن تفاوت این است که یک سطحی از بیهوشی است که بیمار دارای عمق مطلق بیهوشی نیست اما هیچ  اضطراب و استرسی درک نخواهد شد .

تحقیقات نشان داده است که ۵ تا ۱۰ درصد از افراد آنقدر از دندان‌پزشکی وحشت دارند که تحت هیچ شرایطی حتی درشرایط بروز دردهای دندانی بسیار شدید هم حاضر نیستند به دندان‌پزشک مراجعه کنند . یکی از راه حل ها برای این افراد بیهوشی در دندانپزشکی است . بسیاری نیز فقط در شرایطی به دنبال درمان‌های دندان‌پزشکی می‌روند که دچار یک مشکل اورژانس شده باشند . خانم‌ها بیشتر از آقایان و جوانان بیشتر از افراد مسن دچار این مشکل هستند. بنابراین ترس از دندان‌پزشکی، یک مشکل واقعی است که می‌تواند دردسرهای زیادی هم برای بیمار هم برای دندان‌پزشک به همراه داشته باشد.

متخصص بیهوشی کلینیک دندانپزشکی بهار یزد با استفاده از تجهیزات پرتابل و با استفاده از داروهای آرام بخش یک خواب آلودگی مناسب برای اعمال دندانپزشکی را فراهم می کند . در بیهوشی مراجعه کننده هیچ درد و حس ناخوشایندی را درک نخواهد کرد.

, , , , ,
نوشتهٔ بعدی
لزوم انجام عصب کشی (درمان ریشه)
نوشتهٔ پیشین
دندانپزشکی در خواب

پست های مرتبط

فهرست