دندانپزشکی در خواب

دندانپزشکی در خواب بدین گونه است که کودک تحت تاثیر داروی بیهوشی که با دوز مشخص و تحت کنترل استفاده شده است در خواب سبکی به سر میبرد و این کار برای آن انجام میشود که کودکان یا حتی بزرگسالانی که از روی ترس یا عوامل دیگر برای ترمیم دندانهایشان با دندانپزشک همکاری نمی کنند بتوانند به درمان و ترمیم دندانها بپردازند و از آسیبهای دیگر چون پوسیدگی دندان و نیز عفونت لثه جلوگیری کنند.
قابل توجه است که مراقبت از دندان ها در کودکان معلول و کم‌توان ذهنی بخش مهمی از مراقبت‌های فردی را تشکیل می‌دهد. مشاهده شده که میزان مشکلات دهانی یا دندانی این افراد نسبت به افراد سالم بیشتر است که علت آن عدم توانایی آن‌ها نسبت به رعایت بهداشت دهان است. بنابراین بردن این کودکان به مراکز دندان‌پزشکی بسیار لازم است. البته ممکن است کودکان مشکلاتی از نظر نشستن ساکت و آرام روی صندلی داشته باشند که توصیه میشود انجام درمان‌ها با بیهوشی باشد.
درمان می بایست در یک مرکز مجهز و تحت نظر متخصص بیهوشی و با رعایت کامل جوانب انجام ‌شود. معمولا تمام درمان‌های کودک در‌‌ همان جلسه با بیهوشی انجام خواهد شد که از نظر تعداد جلسات و زمان کار بسیار صرفه‌جویی خواهد شد.
بیمار پس از به هوش آمدن خاطره ای از زمان بیهوشی خود ندارد و این باعث می شود از اختلالاتی که بعد از بیهوشی هایی که بیمار روند درمان را حس می کند به وجود می آید جلوگیری شود.
اگر تاکنون نتوانسته اید کودک خود را متقاعد کنید تا او را به دندانپزشکی ببرید میتوانید از خدمات دندانپزشکی در خواب کلینیک دندانپزشکی بهار در یزد بهره مند شوید.

, , , , ,
نوشتهٔ بعدی
دندانپزشکی بیهوشی
نوشتهٔ پیشین
دندانپزشکی کودکان

پست های مرتبط

فهرست